Polekali se jeleni
Polekali se jeleni,
polekaly se laně,
jeleni skočili do lesa,
laně se schovaly za ně.
Polekali se jeleni,
polekaly se laně,
jeleni skočili do lesa,
laně se schovaly za ně.
Kdo to dělá rámus v lese,
až se každý hrůzou třese,
ať se jelen zastydí,
odkoukal to od lidí.
Děti šly na výlet. Víte, co dělaly?
Na louce u lesa vesele zpívaly.
Po louce běhaly, honily motýly,
velký jim uletěl, malého chytily.
Vyšel hříbek na procházku, našel v lese mobil,
protože byl, ale těžký tak se trochu zlobil.
Pomozte mi kamarádi „Hele co jsem našel,
nemůžu to ani zvednout, začínám mít kašel„.
Přišli čtyři kamarádi, nadzvedli to lehce,
Zavolali na tatínka, jestli mobil nechce?
…
Na tý louce zelený
pasou se tam jeleni.
Pase je tam mysliveček
v kamizolce zelený. …
Vzbudila se stará liška, ukrutný hlad má.
A tak vešla do spižírny, že si něco dá.
Rozhlíží se všude prázdno, jenom staré kosti.
Dala bych si radši šunku. Je to zkrátka k zlosti. …
V černém lese na pasece
stojí starý buk.
Přiletěla muška,
sedla si do vrška,
buk udělal buch.