Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Darujte Vánoce plné fantazie, zabalené do oblíbených stavebnic LEGO

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


» (66) | Vložit komentář
Rubrika: Zprávy

Vánoce jsou již za dveřmi a je čas oslavit tento sváteční čas se svými milovanými. Letos je můžete obdarovat něčím skutečně mimořádným – dárkem plným fantazie. Děti vstoupí do jedinečného světa zábavy a her se svou vlastní představivostí. Všechny stavebnice LEGO jsou dárkem plným objevování, který zároveň podporuje rozvoj a dodá vašim oslavám tu správnou jiskru. Díky nim budou letošní Vánoce opravdu nezapomenutelné!

Představivost je třeba u dětí rozvíjet, protože ovlivňuje flexibilitu myšlení a vytváří schopnost plánovat a přizpůsobovat se změnám v pozdějším věku. Se stavebnicemi LEGO děti snáze objeví svůj tvůrčí a kreativní potenciál. S nimi mohou vaše děti prožít bezpočet vlastních příběhů.

Objevte naše vánoční tipy na stavebnice LEGO, které vám usnadní rozhodování.

 

Začněme od těch nejmenších – stavebnice LEGO DUPLO jsou navržené speciálně pro drobné ručičky dětí ve věku od 18 měsíců do pěti let. Kostky jsou dvakrát tak velké než klasické LEGO kostičky, takže jsou perfektní branou do barevného stavění. Vaši malí stavitelé mohou rozvíjet své motorické dovednosti a seznámit se s každodenními činnostmi, zvířaty, barvami nebo mnoha novými příběhy. Pozorujte, jak se vaše děti rozvíjejí a baví při hře se stavebnicemi LEGO DUPLO.

Vyrazte s dětmi na nádraží se sadou Vláček (10810). Malí strojvůdci si zamilují postrkování tohoto vlaku po kolejích, zastavování kvůli nakládání beden čerstvých jablek a dýní a zvedání závor na přejezdu, aby mohlo projet auto. Vytvářejte s dětmi nové příběhy a poučte je přitom o dopravní bezpečnosti.

Rodinný dům (10835) je pro vaše nejmenší přesně to pravé! Děti se budou bavit cvičením různých procesů od ranního vstávání přes přípravu jedení jídla až k umývání auta. Sledujte, jak se jejich dovednosti rozvíjejí při přehrávání každodenních situací se třemi LEGO DUPLO figurkami.

 

Se stavebnicemi LEGO ® City prožijí malí stavitelé spoustu dobrodružství! Děti si mohou vyzkoušet, jaké to je, zachránit město a bojovat proti nebezpečným padouchům.

Díky Mobilnímu velitelskému centru (60139) se vaši malí policisté zapojí do boje se zločinem. Pomozte jim chytit zločince, který se snaží utéci, a udělejte z dětí hrdiny.

Na malé badatele čeká další náročný úkol – Průzkum oblasti v džungli (60161), kde je třeba najít ztracené letadlo. Vaše děti prozkoumají tajuplný vrak i okolní džungli. Ale pozor! Všude číhá spousta zvířat a pastí, takže malí cestovatelé musí být ostražití na každém kroku.

Máte doma statečné bojovníky? Stavebnice LEGO NINJAGO jsou pro ně ideálním dárkem. Váš hrdina se stane odvážným nindžou, který bude každý den prožívat vzrušující dobrodružství v bezpečí domova.

Nechte své děti prožít akci jako ve filmu THE LEGO NINJAGO MOVIE! Robotický drak Zeleného nindži (70612) čeká na svého jezdce, aby mohli společně vyrazit do bitvy proti největšímu padouchovi NINJAGO CITY – Garmadonovi.

Pomozte malým nindžům porazit rumělkové válečníky a získat Meč rychlého pohybu s vozidlem Samuraj VXL (70625). Stavebnice obsahuje čtyři minifigurky vybavené různými zbraněmi, díky nimž děti umocní svou bojovou akci a situační hru.

 

Se stavebnicemi LEGO® Friends mají vaše ratolesti jedinečnou příležitost objevovat přenádherné městečko Heartlake. Ve stavebnicích určených pro děti od pěti do dvanácti let potkají pět nejlepších kamarádek – Andreu, Emu, Stefanii, Olivii a Miu. Společně prožijí spoustu dobrodružství, zábavy a skutečného přátelství na celý život. V městečku Heartlake se pořád něco děje!

Vaše děti si mohou dosyta užívat sluníčka a vody u Letního bazénu v městečku Heartlake (41313). Andrea a Martina sviští po skluzavce a dole v bazénu rozstříknou vodu všude kolem. Nejlepší místo, kde být, když je venku tak nádherně!

A co až přijde zima? Děti si užijí spoustu legrace na Lyžařském vleku v zimním středisku (41324)! Dole pod svahem naskočí na vlek, který je všechny vyveze až nahoru. Je zde nádherný výhled z restaurace, kde si mohou pochutnat na koláči s horkou čokoládou! Každý malý dobrodruh si také musí vyzkoušet lezení po skále. A určitě nesmějí minout mapu tras, aby o nic nepřišli.

Máte doma malého fandu Hvězdných válek? Pomozte mu objevit v  sobě skrytou Sílu při stavění modelů LEGO® Star Wars™. Stavebnice této řady vtáhnou všechny milovníky nesmrtelné ságy ve věku od osmi let na nezapomenutelnou cestu vzdálenou galaxií LEGO Star Wars. Připojíte se k nim?

Kylo Renova stíhačka TIE (75179) umožní vašim dětem pořádat své vlastní dobrodružné bitvy z filmu Star Wars: Epizoda VIII. Až Kylo naskočí do kokpitu své superrychlé stíhačky TIE, mohou vyrazit na honičku!

Děti si také mohou postavit svého vlastního droida BB-8 (75187) stejně jako ve filmu! Když se otočí kolečkem na boku, malý droid začne hýbat hlavou. Pomocí dalšího kolečka se otevře poklop a vynoří se svařovací zapalovač. Model je také dodáván s podstavcem, takže si ho mladí fanoušci Star Wars mohou vystavit ve svém pokojíčku.

 

Chcete, aby si vaši blízcí otestovali své stavební dovednosti? Stavebnice LEGO® Technic jsou skvělým dárkem i pro dospělé. Lze z nich postavit realistické modely, které ve všech detailech odpovídají skutečnosti.

RC pásový závoďák (42065) s plným ovládáním a motorovým pohonem zvládne jakýkoliv terén. Má atraktivní, světle zelenou barvu a dva odolné pásy, které zaručují skvělé manévrování a snadné zvládnutí dálkového ovládání. Zaujme při stavění a nabídne spoustu zábavy při hraní!

Stavebnice LEGO® Elves jsou bránou do kouzelného světa plného dobrodružství a zážitků, do něhož se vaše děti okamžitě zamilují! Musí pomoci elfům, kteří provádějí mladou Emily Jones jejich záhadným světem. Dokážou objevit všechna tajemství tohoto kouzelného místa?

Jedním z úkolů je ochránit les a pomoci Naidě, Rosalyn a jejímu drakovi Sapphire v Rosalynině léčivé skrýši (41187). Proradný skřet chce uvěznit dračí mládě Lulu. Rosalynin domek na stromě je skvělé místo, kam je schovat. Jsou vaši malí stavitelé připraveni čelit této výzvě?

Se stavebnicí Azari a útěk ze Skřetího lesa (41186) zažijí děti pořádné vzrušení! Ohnivá elfka Azari uniká skřetovi Guxlinovi a jeho pastem z rostlin ve svém létajícím ohnivém voze. Ale pozor! Hanebný skřet napojil lesní rostliny lektvarem zlé magie, aby z nich udělal masožravky. Dokážou vaše děti pomoci Azari, aby unikla, než ji rostliny uchvátí a zhltnou?


Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Reklama

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se