Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Ať jsou letošní Vánoce pro vaše děti svátkem splněných přání

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


» (145) | Vložit komentář
Rubrika: Zprávy

Ať jsou letošní Vánoce pro vaše děti svátkem splněných přání s novými a oblíbenými stavebnicemi LEGO®

Nemáte čas přemýšlet, co dát letos dětem pod stromeček, anebo už je pozdě na dopis Ježíškovi? Kvalitní a bezpečné hračky LEGO podporující tvůrčí myšlení patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější dárky pro děti na celém světě. Je samozřejmě nemožné vybrat z letošní vánoční nabídky stavebnic LEGO ty nejlepší, přesto jsme se ale pokusili sestavit seznam našich favoritů vhodných pro různé věkové skupiny – od těch nejmenších až po zkušené LEGO stavitele. Podívejte se a nezapomeňte i vy napsat Ježíškovi, protože LEGO není jen pro děti…

LEGO Friends – nové stavebnice z městečka Heartlake

Čas strávený se stavebnicemi a figurkami LEGO Friends bývá jednoznačně tou nejlepší částí dne! Pět kamarádek z městečka Heartlake se baví na výletní lodi nebo na Střední škole v Heartlake. LEGO Friends je určeno zejména dívkám ve věku od pěti do deseti let. Lze je kombinovat s jakýmikoliv jinými stavebnicemi nebo minifigurkami LEGO.

Dobrodružství začíná na moři. Zakřičte „Ahoj!“ a představte si, co všechno mohou odvážné dívky se svými nejlepšími kamarádkami zažít na výletní lodi. Nádherná Výletní loď za delfíny z řady LEGO Friends obsahuje vše, co je třeba ke hře s námořním tématem. Kromě výletní lodi v ní naleznete tři dívčí minifigurky, vodní lyže, krmení pro delfíny a celou řadu dalších doplňků, které využijete během slunného dne stráveného s přáteli na moři.

Městečko Heartlake představuje Střední školu v Heartlake ze série LEGO Friends! Dívky si mohou s pěticí našich kamarádek užít skvělá dobrodružství i ve škole. Porozhlédnou se po okolí téhle nádherné žluté budovy a navštíví vybavené třídy nebo hřiště. Ve třídě mohou děti potkat kamarádku Stefanii, paní učitelku Stevensovou a dokonce i Matthewa. Ano! Střední škola v Heartlake je jednou ze dvou stavebnic obsahujících i minifigurku chlapce!

LEGO City – Chcete pomáhat na vodě i ve vzduchu? Staňte se pilotem nebo záchranářem s novými stavebnicemi plnými zábavy a vzrušení.

Pomáhají zraněným, chrání zákon a pořádek, pilotují letadla. Policisté a piloti vždy patřili k nejoblíbenějším profesím. Tyto hrdiny běžného života zbožňují i děti a spolu s minifigurkami rády vyrážejí plnit své každodenní povinnosti při ochraně LEGO City.

Nákladním terminálem LEGO City se chlapci zabaví při nakládání 48centimetrového nákladního letadla. Mohou otevřít dveře nákladového prostoru a pomoci dělníkům přistavit pásový dopravník. Na něj pak naloží krabice a pošlou je do letadla. S pomocí vysokozdvižného vozíku s nastavitelnými vidlicemi mohou vyzvednout zlaté cihly a zavézt je do otvírací zádi nákladního letounu.

Chtějí vaši malí pracanti raději řídit auto? Mohou naložit zboží do Kamiónu LEGO City, odvézt je na nákladní terminál, otevřít boční dveře a vyložit je vysokozdvižným vozíkem na určené místo. Pak posadí řidiče za volant a vyrazí pro další náklad.

Pobřežní hlídka LEGO City má velkou záchranářskou loď, hlídkový člun, helikoptéru a maják, takže posádka může chránit pobřeží proti všem druhům nebezpečí. Aby stavebnice působila ještě realističtěji, obsahuje celou řadu dalších doplňků včetně plováků, zásobníků vzduchu nebo smečky žraloků.

LEGO Star Wars™ – věk nehraje žádnou roli – pro všechny milovníky legend

06-lego-star-wars-75018Pro zaryté fanoušky ságy Star Wars nebude stavebnic LEGO Star Wars™ nikdy dost. Tato řada přitahuje děti stejně jako dospělé. Letos doporučujeme, aby Ježíšek vyrazil pronásledovat útočného klona ve hvězdné stíhačce LEGO Star WarsJek-14’s Stealth Starfighter, což je první stroj ze světa Star Wars™, který se nikdy neobjevil ve filmu a k jehož sestrojení získali designéři LEGO souhlas George Lucase. Součástí této akční vesmírné lodi jsou i tři minifigurky: Jek-14, elitní klonový voják a separatistický námezdní lovec Bounty Hunter.

LEGO Technic – když je hra se stroji tou nejlepší zábavou

07-lego-technic-42005Nové výzvy potřebuje každý, bez ohledu na věk. Modely LEGO Technics jsou téměř dokonalými kopiemi skutečných strojů, ať už jde o jejich vzhled nebo o funkce.

Každý skutečný automobilový nadšenec potřebuje k životu vlastní Monster Truck. A právě proto je zde naše stavebnice, a to hlavně pro ty, kterým se takový obr nevejde do garáže. Stavba složité a univerzální verze detailního modelu vlastního Monster Trucku LEGO Technic je zárukou dlouhých hodin skvělé zábavy. Skuteční blázni do aut jej mohou dokonce vybavit motorem z doplňkové motorizační sady.

LEGO MINDSTORMS® – postavte si vlastního robota

08-lego-mindstorms-31313Nebo chcete dát svému dítěti pod stromeček raději robota? I to je možné. LEGO Mindstorms EV3 přináší technickým nadšencům novou stavebnici robota s nekonečnými možnostmi. Pomocí programovatelného modulu lze sestavit například humanoidního robota, hada, škorpióna, dopravního robota nebo robotický manipulátor. Modul má dálkové ovládání, USB port, čtečku SD karet a Bluetooth modul. Výtvory lze navíc rychle ovládat pomocí aplikací pro chytré telefony, což zaručuje všem jedinečný zážitek ze hry. Znáte snad něco lepšího?

LEGO DUPLO® – klasický, bezpečný a zábavný způsob, jak si hrát a zároveň se učit

09-lego-duplo-10507Děti si hrají rády – kdekoliv a kdykoliv. Hra je nejlepším způsobem rozvoje jejich poznávacích dovedností. Stavebnice LEGO podporují jemnou motoriku i duševní a emocionální schopnosti dětí od 18 měsíců. Pro ty nejmenší můžete sáhnout po klasických hračkách s moderním designem LEGO.

Pozor, vlak přijíždí do stanice! Ve stavebnici Můj první vláček LEGO DUPLO naleznou děti vše, co potřebují ke stavbě skutečné železniční stanice – „starodávnou“ barevnou parní lokomotivu se zvukovými efekty, osobní vagón, staniční budovu, zařízení pro čerpání vody, návěstidlo a výpravčího či pasažéra. Díky spoustě kostek DUPLO a 55centimetrovým kolejím je tato stavebnice dokonalým dárkem pro nové stavitele, který nabízí tvůrčí hru s mašinkami.

LEGO Legends of Chima™ – úžasný příběh, létající bojovníci a souboje. Potřebujete další důvod, abyste zkusili tuhle oblíbenou stavebnici?

Nová dobrodružná hra LEGO si své hráče získává vzrušujícím příběhem. V přírodním ráji mytické říše CHIMA se nachází mocný zdroj přírodní energie CHI, která dodává mimořádnou sílu všem zvířatům. Lví kmen, jenž je historickým strážcem tůně CHI, usiluje o znovunastolení rovnováhy síly. Ovšem krokodýlí kmen vedený princem Craggerem si pramen CHI bezostyšně nárokuje pro sebe. Při soubojích mezi oběma kmeny, při nichž využívají speedory – rychlé a silné vozy s úžasnými vlastnostmi − se tají dech.

V majestátním Lvím chrámu CHI LEGO Legends of Chima právě začala rozhodující bitva o CHI! Cragger, Crawley a Razar přivedli své kmeny do boje o posvátné koule CHI vznášející se vysoko nad chrámem. Zabouchněte rychle lví bránu a svrhněte Craggera do jámy! Vypusťte skrytá lví vozidla s drápy a zadržte Crawleyův rozparovač! Použijte obratnou orlí stíhačku k odražení Razarova leteckého útoku, nebo zaměřte otočnou dělovou věž a vystřelte!

Chtějí vaše děti ještě víc akce? Nechte je, ať hlídají nebezpečné cesty království Chima s Lavalovým královským lovcem z řady LEGO Legends of Chima! Vaši malí hrdinové mohou vyrazit na velkém pásovém stroji a neohroženě se vrhnout do boje ozbrojeni mocnými lvími zuby a drápy. Po ruce navíc mají tajnou mapu! Záludný Crawley je bez šance – CHI Lvího kmene se zmocnit nedokáže! Do obrany se může zapojit i silná dělová věž poháněná energií CHI.

Pro ty, kdo vědí, že i čekání na Štědrý večer může být příjemné

S předvánočním očekáváním jsou neodmyslitelně spjaty adventní kalendáře. Postupem času se stále vylepšují – začalo to u obrázků, pokračovalo přes čokolády a před pár lety se objevily také hračky. Co může lépe navodit velkou atmosféruVánoc, než když se ráno vzbudíte k nové sadě LEGO, jež pomůže ukrátit čekání na onen velký večer. Letos nabízíme tři adventní kalendáře LEGO: LEGO Friends, LEGO Star Wars™ a LEGO City.

Úplnou nabídku výrobků LEGO naleznete na www.LEGO.com

Přečtěte si také:

  • SWICH Z ŘÍŠE ZA MONITOREM – SET OSMI KNIH PŘÍBĚHŮ PRO BEZPEČÍ DĚTÍ NA INTERNETUSWICH Z ŘÍŠE ZA MONITOREM – SET OSMI KNIH PŘÍBĚHŮ PRO BEZPEČÍ DĚTÍ NA INTERNETU Na náš trh momentálně přichází naprostá novinka, jediná svého druhu na světě, série dětských příběhových knih s názvem Swich z říše za monitorem. Jedná se o ucelený set příběhů pro děti, který je od nejrannějšího věku učí internetové […]
  • Ledová PrahaLedová Praha Chcete se o pololetních prázdninách nejen bavit, ale také se něco dozvědět, navštívit zajímavá místa, projít se historickými částmi Prahy? Ledová Praha vám otevírá dveře muzeí, památek a dalších zajímavostí zdarma nebo za výrazně zlevněné […]
  • Malý princ – Malá obrazová knihaMalý princ – Malá obrazová kniha Exkluzivní vydání jedné z nejvýznamnějších knih 20. století Malý princ byl napsán a vydán za války, jeho autor Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944) byl letec a spisovatel známý i svou tvorbou pro dospělé (romány Noční let, Válečný […]
  • Jde sem lesemJde sem lesem Bylinková pohádka Cesta lesem se stala pro malého chlapce Toníka napínavým dobrodružstvím a přinesla mu také seznámení s některými léčivými rostlinami. Chlapec tráví prázdniny na venkově u babičky, a protože se nechoval příliš dobře, […]
  • Kubík ŠikulíkKubík Šikulík Kubík Šikulík je ten nejšikovnější vynálezce, jakého si jen dokážete představit. Seznamte se s jeho neuvěřitelnými nápady! Každý Šikulíkův vynález má svůj vtipně ilustrovaný a tak trochu bláznivý příběh, který přiláká ke čtení nejen […]
  • DigiMAP aneb Jak digitální technologie ovlivňují výuku ve školáchDigiMAP aneb Jak digitální technologie ovlivňují výuku ve školách Městská část Praha 12 uspořádala dne 18. 1. 2018 konferenci DigiMap v rámci MAP Praha 12 (Místní akční plán rozvoje vzdělávání v Praze 12 a na Libuši) v prostorách budovy Microsoft ČR. Akce se setkala s velkým úspěchem. Účast přesáhla 150 […]

Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Napsat komentář

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se