Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Celá čísla – dělení (dvě čísla) – interaktivní

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Základní nácvik dělení celých čísel (dvě čísla) se sebekontrolou. K výsledku vede jeden krok. Tabulkový procesor po doplnění ihned vyhodnocuje správnost výsledku. Žák pracuje s celými čísly v intervalu (- 100; + 100). V testu 1 jsou na stejných jednociferných číslech prostřídány všechny možné kombinace znamének a zápis dělence a dělitele se závorkou i bez závorky, je zde zobrazena tabulka s přehledem znamének dělence, dělitele a znaménka podílu, poslední úloha prezentuje dělení nulou. V testu 2 jsou použita různá čísla, podílem je číslo jednociferné. V testech číslo 3 a 4 jsou podílem již také čísla dvojciferná. Materiál není určen pro počítání s mocninami či odmocninami. Při obměně zadání vkládejte jednociferná přirozená čísla do listů č. 1, v listu č. 2 je dělencem číslo dvojciferné, do listů 3 a 4 můžete vkládat čísla přirozená dvojciferná (znaménka neměňte). Materiál je při výkladu možné použít k doplňování na interaktivní tabuli. K dispozici je návrh aktivit s možností „lingvistického“ výkladu vztahu znamének dělence, dělitele a podílu (výroková logika). Vhodné pro méně talentované žáky a také pro práci s žákem-dyskalkulikem (list č. 1–2). Před použitím je vhodné materiál upravit dle stupně dyskalkulie žáka. Konzultováno s PPP v Semilech (Mgr. M. Melíšková, spec. pedagog).

Očekávaný výstup: provádí početní operace v oboru celých a racionálních čísel; užívá ve výpočtech druhou mocninu a odmocninu

Celá čísla – dělení 1.xls
Celá čísla – dělení 2.xls
Celá čísla – dělení 3.xls
Celá čísla – dělení 4.xls
Celá čísla – dělení – aktivity.doc

PĚNIČKA, Miroslav. Celá čísla – dělení (dvě čísla) – interaktivní. Metodický portál : Digitální učební materiály [online]. 23. 02. 2011, [cit. 2013-01-21]. Dostupný z WWW: <http://dum.rvp.cz/materialy/cela-cisla-deleni-dve-cisla-interaktivni.html>. ISSN 1802-4785.

Přečtěte si také:


Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se