Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Dětské kolečkové brusle a zdravý pohyb

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


» (89) | Vložit komentář
Rubrika: Zprávy

V současné době kdy děti hodně času tráví u počítače je zdravý pohyb dětí stále důležitější. Jde nejen o vývoj tělesného aparátu ale také o spalování energie, které mají děti na rozdávání. Vhodným pohybem a zároveň zábavou jsou pro děti kolečkové brusle. Ty jim umožní učení přesné koordinaci pohybů, posílí spodní partie těla a amorfní pohyb spaluje energii. Dětské kolečkové brusle vaše děti budou bavit a rychle zjistí, jak je skvělé si jezdit a čím dál lépe zvládat techniku jízdy.

Kvalita dětských bruslí je důležitá

Je však důležité vybrat vhodné a kvalitní dětské kolečkové brusle s pohodlnou botičkou, přesným upínáním a dobře nastavenými jízdními vlastnostmi. Jen tak si vaše děti jízdu vychutnají a vaše investice do tohoto sportovního náčiní nepřijde nazmar.

Zvláště bota a upínání je velice důležité. Noha musí v dětských kolečkových bruslích dobře sedět a být dobře obepnutá. Nikde nesmí tlačit a přitom i při pevném sevření nesmí škrtit. Ideální jsou ty brusle, u kterých lze měnit velikost. Díky variabilní velikosti brusle vašemu potomkovi vydrží i několik sezón. Pro snadné obouvání a zouvání je vhodné, aby brusle byly co nejvíce roztahovací a měly snadný a citlivý systém upínání.

Důležité jsou jízdní vlastnosti

Zvláště pro ty děti, které s ježděním na dětských inline bruslích začínají je velice důležité co nejnižší těžiště. Volte tedy proto takové dětské kolečkové brusle, které mají nízkou konstrukci. Velikost a tvrdost koleček je neméně důležitá a přímo úměrná ovladatelnosti a rychlosti jízdy. Čím větší a tvrdší kolečka, tím brusle rychleji jedou. Pro děti jsou tedy vhodná malá kolečka s velikostí 78-80 mm a tvrdostí 78A až 82A.

Ověřené typy a značky dětských kolečkových bruslí

Letošní INLINE Megatest 2013, který proběhl za podpory Sportobchod.cz potvrdil kvalitu zavedených značek. Testy prováděli zkušení juniorští jezdci, kteří hodnotili komfort, zapínání, jízdní vlastnosti a celkový dojem z bruslí. Mezi bruslemi, které mají nejlepší poměr cena versus výkon, se umístili následující modely dětských kolečkových bruslí:

Přečtěte si také:

  • AZ kvíz – přímá a nepřímá úměraAZ kvíz – přímá a nepřímá úměra Didaktická hra na principu populární televizní soutěže k využití jak ve škole při podpoře přímé výuky, tak doma při opakování a procvičování učiva o přímé a nepřímé úměře. Žáci si při strategii hry procvičí i své logické myšlení a při […]
  • Učíme se počítatUčíme se počítat Pracovní listy pro prevenci dyskalkulie Pracovní listy pro prevenci dyskalkulie pomáhají předškolním a mladším dětem vstoupit do světa čísel, do vztahů mezi skupinami prvků, učí je porovnávat, odhadovat množství a podobně. Úkoly mají […]
  • Knižní novinka Svět zvířat: Interaktivní poznání pro děti a relax pro dospěléKnižní novinka Svět zvířat: Interaktivní poznání pro děti a relax pro dospělé Ideální zábavu na prázdniny, a to jak pro děti, tak pro dospělé, představuje knižní novinka z edice Kouzelné čtení Svět zvířat. Jedná se o speciální interaktivní knihu, která pomáhá dětem objevovat svět kolem nich, poznávat a zábavnou […]
  • Slunce svítí, oschly mezeSlunce svítí, oschly meze Slunce svítí, oschly meze, kdo má kočár ten se veze. Že má zvyky kůzlečí, občas cestou zamečí.
  • Stojka, sotva, to nic neníStojka, sotva, to nic není Stojka, sotva, to nic není, pustíme se do cvičení. Neleká nás ani pád, sportovec se nesmí bát.
  • Logické funkce v tabulkovém kalkulátoruLogické funkce v tabulkovém kalkulátoru Pracovní list, ve kterém si žáci procvičí práci s logickými funkcemi v tabulkovém kalkulátoru, vnořování funkcí, vytváření vzorců v tabulkovém kalkulátoru a práci s odkazy ve vzorcích. V programu Calc jde o funkce IF, AND a OR. V programu […]

Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se