Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Hravé psaní pomáhá dětem skamarádit se s písmenky

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Počáteční nadšení z prvních dnů ve škole už opadlo a ze vzrušujících zážitků, které přinášejí první dny ve škole, se začíná stávat každodenní rutina s množstvím povinností. Prvňáčci s nostalgií vzpomínají na časy v mateřské školce, kde si mohli celé dny jen hrát. Pomozte jim proměnit učení v zábavu. Místo nudného biflování si zase hrajte. Pomoci vám mohou naučné hry, které dětem umožní veselou a zábavnou formou získat potřebné dovednosti. Příkladem mohou být sady Psaní a mazání – Písmenka nebo Psaní a mazání – Číslice.

A0739 Psani a mazani Pismenka 3Dbox 3241x3267_300dpi

Naučná hra „Psaní a mazání – Písmenka“ pomáhá dětem procvičit manuální zručnost a správné držení pera či rozpoznat tvary jednotlivých písmen. Sada obsahuje mazací fix a tabulky s předepsanými motivy písmenek doplněných obrázky. Fixem děti mohou obtahovat předepsaná písmenka nebo trénovat psaní celých slov. Pokud však výsledek nedopadne podle představ, lze chybu snadno smazat speciální koncovkou na násadce. Tabulky je tak možné používat opakovaně, dokud písmenka a čísla nebudou dokonalá. Nejen psaní ale i následné mazání se rázem promění v zábavu, která zároveň přináší nové dovednosti.

 

Pro správný nácvik psaní čísel a procvičení počítání je zase určena sada Psaní a mazání – Číslice. Princip je obdobný. A0737 Psani a mazani Cisla 3Dbox_s prislus 4488x4008 300dpi

Děti se hrou naučí správně psát čísla a zároveň si připomenou své čerstvě nabyté znalosti matematiky v hravých kvízech na zadní straně karet. Hra pomáhá trénovat také pozornost, soustředění, logické myšlení a asociace.

 

Obě hry jsou vhodné i pro předškoláky a mohou být využity i při aktivitách v mateřských školách.

Obě naučné hry patří do série her s logem „Moudré sovy“ od značky Alexander, které již získaly ocenění Správná hračka, Grand Prix veletrhu hraček i Hračka roku.

www.pexi.cz

Štítky:


Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Doporučujeme navštívit

MojeGalanterka

moje kosmetika

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se