Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Jak správně vybrat dětský tábor?

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Pokud Vaše dítě dochází do nějakého kroužku, který si sám pořádá letní tábory, máte možná o starost méně. Ale co dělat, když chcete poslat svoji ratolest na nějaký letní tábor? Je důležité si umět správně vybrat tábor. Ale jak na to?

Když otevřete internetový prohlížeč, najdete tam celou řadu dětských táborů. Škála je v dnešní době opravdu veliká a vlastně každé dítě si může opravdu vybrat na míru, nicméně je třeba si dávat dobrý pozor, kam svou ratolest posíláte. Nejdůležitějšími body pro správný výběr letního tábora je jako jeden z první zkušenosti agentury – doba působnosti, to mnohé napoví. Nicméně je spousta táborníků, kteří se drží dlouhou dobu let, ale určité zásady nedodržují.

Jaké zásady dodržuje například agentura Haul, která je na trhu již 22 let soustřeďuje se především na letní dětské tábory, ale v poslední 4 roky se intenzivně věnuje i školám v přírodě a mimo jiné vlastní i své dvě rekreační střediska, kde pořádá nejrůznější akce nejen pro děti, ale i širou veřejnost. Pro agenturu Haul jsou prioritou následující body:

  • Má kvalifikované vedení – Tábor připravují a vedou osoby s odpovídající kvalifikací (akreditované vzdělání MŠMT, školení)a osoby schopné práce s dětmi (např. na základě dlouholeté zkušenosti–reference,historie tábora).
  • Má zajímavý program – Program tábora je pestrý, zajímavý, ucelený, odpovídá věkovému složení táborníků, vychází z dlouhodobé činnosti a je zajišťován s dostatečným předstihem. Hlavním bodem je myšlena například celotáborová hra. Agentura Haul v letošním roce nabízí pro své svěřence hned dvě témata. Jedním z nich je detektivní svět Sherlocka Holmese, druhou hrou je pak Sedmá věž.
  • Je bezpečný – Tábor má pevný řád, je náplní i programem pro děti bezpečný, je legální akcí, ohlášenou orgánu hygienické služby i obecnímu úřadu
  • Je ve vhodných prostorách – Tábor je připraven ve vhodných prostorách,včetně jeho zázemí,vyhovuje hygienickým podmínkám. Pro agenturu Haul je jistou výhodou, že letní červencové dětské tábory pořádá ve svém středisku v Plasích u Plzně.
  •  Je zdravotně zabezpečený – Na táboře je kvalifikovaný zdravotník a povinný kontakt s dětským lékařem v místě pořádání tábora. Pořadatel dětského tábora má od rodičů k dispozici dostatečné informace o zdravotním stavu dítěte a jeho dalších zvláštnostech a jeho povinností je dodržovat je. Zároveň se agentura Haul snaží o jakékoliv zvláštnosti či jen nevolnosti svěřence informovat neprodleně rodiče dítěte. 
  • Má dostatek informací pro všechny – O provozu, programu,personálním zabezpečení, nárocích na vybavení dítěte mají rodiče dostatek informací předem, které jim agentura Haul zasílá pomocí podrobných materiálů. Navíc u této agentury funguje téměř 24 hodinová informovanost a „otevřenost.“
  • Rozvíjí osobnost účastníka – Tábor je přínosný pro rozvoj dětí –pomocí her mohou rozvíjet svou osobnost a schopnosti, naučí se spolupracovat v kolektivu, odpočinou si od všedního školního života a odnesou si mnoho zážitků i dovedností.
  •  Má důvěryhodného pořadatele – Pořadatel tábora je důvěryhodným subjektem. Dokládá své reference.

Výše zmiňované body Vám mohou pomoci vybrat ten správný tábor pro svoji ratolest. Věřte, že v dnešní moderní době není pro dítě nic lepšího než, aby se mohlo zúčastnit 12 – 14 dní v přírodě na letním táboře. Ať se své dítě rozhodnete vyslat s agenturou Haul nebo jiným pořadatelem, opravdu zvažte veškeré pro a proti  a je Vaše volba tou správnou.


Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Doporučujeme navštívit

MojeGalanterka

moje kosmetika

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se