Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Kam po Potterovi? – Čtenářské tipy pro teenagery

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Kam po Potterovi? – Čtenářské tipy pro teenagery

Slavnému Harry Potterovi se podařilo přitáhnout ke čtení věkovou skupinu, u které se rodiče už často vzdávali veškerých snah. Ale teď, když je cyklus ukončen a úspěšně zfilmován, co před puberťáka předložit dokud zájem stále ještě trvá? Přinášíme vám tipy z řad světových bestsellerů, které „mladé dospělé“ zaručeně zaujmou.

Čtoucí dívka v parku

Hraničářův učeň – John Flanagan

Název „hraničář“ může být lehce zavádějící. Ve světě patnáctiletého sirotka Williho jsou jako hraničáři označováni zvědové a tajní agenti. Jeho přijmutím do jejich řad tak začíná série dobrodružství odehrávající se ve skvěle vykresleném fantasy světě. V češtině nově vychází brožovaná edice začínající Rozvalinami Gorlanu. K dispozici je i cenově výhodný komplet všech 12 knih.

John Flanagan - Hraničářův učeň

 

Eragon – Christopher Paolini

Knihy o mladém dračím jezdci se úspěšně svezly na vlnách popularity Harryho Pottera, ale dost možná by uspěly i sami o sobě, protože objektivně řečeno, pokud jde o knihy (nejen) pro kluky, neexistuje nic lákavějšího, než je jízda na drakovi. První díl čtyřdílné ságy Odkaz Dračích jezdců je Eragon, následován díly Eldest, Brisingr a Inheritance.

Christopher Paolini - Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance

Stmívání – Stephenie Meyer

Pokud jde o knihy pro dívky, upíří romantika Stmívání od Stephenie Meyerové se už stala klasikou, kterou není třeba blíže představovat. Za zkoušku také stojí Upíří deníky od L.J. Smith, které už dokázaly odstartovat svůj vlastní televizní seriál.

Stephenie Meyer - Stmívání, Ljane Smith - Upíří deníky

Hunger Games – Suzanne Collins

V poslední době se zdá, že žánr dystopie je mezi mladými čtenáři stále populárnější – teenageři se při čtení mohou sami přesvědčit, že bez ohledu na to, jak moc si stěžují, mohlo by být ještě mnohem hůř. Populární a úspěšně zfilmované Hunger Games názorně ukazují, jaké lidské vlastnosti skutečně obstojí v boji o přežití: s odhodláním a podporou přátel je možné vzdorovat i tyranii.

Szanne Collins - Hunger Games

Divergence – Veronica Roth

Ve stejně neútěšném světě se odehrává i další sága, tentokrát více orientovaná na dívky, jejíž popularita teď v zahraničí raketově stoupá. V Divergenci se šestnáctiletá Beatrice musí rozhodnout, k jaké frakci v roztříštěném světě bude patřit, setkání s tajemným klukem ale vše zkomplikuje.

Veronica Roth - Divergence, Rezistence, Aliance

Další knížky pro puberťáky, které nezůstanou bez povšimnutí v knihovničce, najdete na Levnéučebnice.cz – Beletrie pro mládež.

 


Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Doporučujeme navštívit

MojeGalanterka

moje kosmetika

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se