Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Navštivte solnou jeskyni v Praze

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Navštivte solnou jeskyni v Praze. 2 vstupy pro dospělou osobu (+ děti do 6 let zdarma!) do solné jeskyně Hnězdenská v hodnotě 300 Kč za cenu 150 Kč, sleva 50%, 50 minut.
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let zdarma) do solné jeskyně Hnězdenská v hodnotě 370 Kč za cenu 185 Kč, sleva 50%, 50 minut
Jeskyně je vybavena solništěm pro děti plným hraček a dětskou skluzavkou.
Součástí jeskyně je domácí kino, dětem pouštíme po předchozí dohodě na posledních cca 20min terapie pohádku, je možno se předem domluvit, která z naší nabídky to bude, dle oblíbenosti u dětí.
Pro každé dítě máme ke sledování pohádky připravenou židličku či karimatku.
Pokaždé se snažíme děti nějak odměnit a motivovat, aby se na další terapii těšily.
Na 100% u nás vždy zaparkujete (před jeskyní je široký parkovací pás)
Bezbariérový vstup a “parkoviště” pro kočárky – do naší předsíně se vejdou najednou až 3 kočárky (pokud jich bude víc, vždy se nějak vyřeší).
Uzamykatelné skříňky na osobní věci (mobil, peněženka).
K dispozici zdarma pitná voda Fromin a vlhčené ubrousky pro otření rukou dětí, aby si nesahali do očí apod.
K dispozici přebalovací pult. WC – nočník a sedátko k dispozici
Vezměte si s sebou prosím světlé a silnější ponožky na převlečení, děti mohou mít i tepláčky.
Doporučujeme – osobně vyzkoušeno členem týmu Mamaslev :o)

počet voucherů na 1 osobu není omezen
maximální počet voucherů neomezen
maximální počet voucherů na osobu neomezen
voucher je platný od 15.9. do 15.11.2012
nutná rezervace na tel.: 737 277 764

Provozní doba: Po: zavřeno, Út-Pá: 9-20, So-Ne: 10-18 (otevírací doba je uvedena orientační, může se měnit a je nutná telefonická rezervace)
Solná jeskyně Hnězdenská, Hnězdenská 735/6, PRAHA 8, 181 00
Bližší informace na www.sjhnezdenska.cz, info@sjhnezdenska.cz, tel. 737 277 764

Jak se k nám dostanete:
Z metra C Kobylisy autobusem č.177 (zastávka Krakov) nebo autobusy č.144, 102 (zastávka Na Pazderce), odtud pěšky 2 – 3 minuty.

Solná jeskyně Hnězdenská – UŽIJTE SI MOŘE UPROSTŘED JEDNOHO Z NEJVĚTŠÍCH SÍDLIŠŤ V PRAZE!

Jedná se o kombinovanou solnou jeskyni tvořenou 2 tunami soli z Mrtvého a Černého moře v přírodní podobě a 9 tunami halitu (himalájské solné krystaly, mineralizovaná jodová sůl z Klodawy).

To vše vytváří v solné jeskyni jedinečné
a nenapodo itelné mikroklima, vyznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, silně mikro a makro elementy nasyceným záporně ionizovaným vzduchem, dostatečnou vlhkostí a teplotou (21°C – 23° C).
U nás je vlhkost vzduchu min. v rozmezí 40-50% což je dobré z několika důvodů:

->pokud chceme, abychom dostali jedinečný vzduch v solné jeskyni do těla jako jednolitý povlak, který zůstane na sliznici nosu a dalších v “trubicích” dýchacího ústrojí, je nutné, aby byl dýchaný vzduch dostatečně vlhký

->suchý vzduch se dostává až do plic, kde sice odvede svou práci, ale na sliznicích a pokožce moc nezůstává

->vysoký obsah minerálů v jeskyních výhradně z mořské soli může u někoho způsobit až nevolnost, případně může jiným způsobem působit agresivně.

Kromě, pro člověka velmi důležité záporné ionizace, je vzduch “přesycený” sloučeninami jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organizmu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v solných jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě. Podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře. Solná jeskyně tak má příznivý vliv na zdraví, obranyschopnost a správné duševní rozpoložení člověka. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách.

Názor fyzioterapeuta k otázce chůze dětí naboso po hrubozrnné soli v solné jeskyni:

Chůze naboso po kamíncích (a po hrubozrnné soli – v solné jeskyni z hygienických důvodů s čistými ponožkami) napomůže nalézt ztracenou rovnováhu těla, povzbudí jeho obranyschopnost, může uvolnit i napětí svalů zad apod. Mimo jiné jde i o velmi příjemný tělesný zážitek. Zkuste si 10 min. šlapat na místě v hrudkách soli. Je to skutečně velmi příjemná masáž chodidel. Využijte tedy solné jeskyně mimo jiné i k tréninku chodidel svých dětí, tak aby měly šanci vybudovat si správnou klenbu, která je prevencí dalších pohybových problémů. Chůze naboso v sypkém nerovném terénu je tou nejpřirozenější a nejúčinnější prevencí, jakou můžeme v tomto směru dětem nabídnout.

Přijďte se k nám prosolit a odpočinout si!

Zdroj: http://mamaslevy.cz

 

Přečtěte si také:

  • Karel IV. – bingoKarel IV. – bingo Kooperativní bingo Karel IV. Žáci si prověří svoje znalosti k tématu Karel IV. a jeho život. Očekávaný výstup: pracuje s časovými údaji a využívá zjištěných údajů k pochopení vztahů mezi ději a mezi […]
  • Křížovky – lidské těloKřížovky – lidské tělo Tento pracovní list slouží k procvičování pojmů týkajících se lidského těla. Očekávaný výstup: určí polohu a objasní stavbu a funkci orgánů a orgánových soustav lidského těla, vysvětlí jejich vztahy Křížovky – lidské […]
  • Graf závislosti teploty na časeGraf závislosti teploty na čase Zaznamenání naměřených teplotních hodnot do grafu v závislosti na čase měření Očekávaný výstup: změří vhodně zvolenými měřidly některé důležité fyzikální veličiny charakterizující látky a tělesa Graf závislosti teploty na […]
  • Kominíčku, bu, bu, buKominíčku, bu, bu, bu Kominíčku, bu, bu, bu, strč košilku do zubů, kdyby se tě všichni báli, já se tě bát nebudu.
  • Darujte Vánoce plné fantazie, zabalené do oblíbených stavebnic LEGODarujte Vánoce plné fantazie, zabalené do oblíbených stavebnic LEGO Vánoce jsou již za dveřmi a je čas oslavit tento sváteční čas se svými milovanými. Letos je můžete obdarovat něčím skutečně mimořádným – dárkem plným fantazie. Děti vstoupí do jedinečného světa zábavy a her se svou vlastní představivostí. […]
  • Červenec a srpenČervenec a srpen Červenec a srpen hřejí na horách i u peřejí. V tiché tůni pod strání nejlepší je koupání.

Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se