Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

SodaStreamoviny: 1. vydání

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


» (47) | Vložit komentář
Rubrika: Zprávy

Nečekejte na plnění novoročních předsevzetí do aleluja! Máme pro vás několik tipů, jak začít rychle a bezbolestně!

Také jste si dali jedno z tradičních novoročních předsevzetí? Zhubnout přes svátky nabraná kila a žít zdravěji? Začněte postupně a vrhněte se nejprve na správný pitný režim.

Potřebu doplňování tekutin si v mrazu oproti horkým letním dnům tolik neuvědomujeme. O to více je dehydratace v zimě nebezpečná. Pociťujete často únavu? Na vině nemusí nutně být hora práce a hromada prádla k vyžehlení. Vaši únavu mohl způsobit i „pouhý“ nedostatek tekutin v těle. Jakmile začne být organismus dehydrovaný, klesá schopnost soustředění, nastupuje únava a zhoršuje se nálada.

Tipy a triky

A jak by měl vlastně vypadat váš ideální den z hlediska správného pitného režimu? Rozhodně by měl začít nápojem co nejdříve po probuzení. Nečekejte až do práce na první sklenku vody. Zkuste alespoň občas vynechat opěvovanou ranní kávu nebo si ji dopřát až před obědem. Ke svačince v zimě sáhněte po oblíbených mandarinkách – ovoce totiž obsahuje až 90% vody! Dvě mouchy jednou ranou zabijete polévkou k večeři, kterou se zahřejete a zároveň doplníte potřebné tekutiny.

Doporučení odborníka

Blanka Procházková, nutriční terapeutka z Institutu sportovního lékařství

 • Než vyrazíte na povánoční slevy, připravte si pořádné osvěžení, přetopené obchody naše tělo velmi vysušují.
 • Stejně tak u sebe mějte stále něco k pití během dne v kanceláři. Ačkoliv se všude šetří, na teplotě uvnitř se v zimě ekonomická krize nějak neprojevuje.
 • Máte ve zvyku zahánět mráz horkými nápoji s alkoholem? Vězte, že opojný pocit úlevy a zahřátí, který je částečně způsobený právě alkoholem, je velmi zrádný. Alkohol má dehydratační účinky. Zahřejte se raději čajem či polévkou.

Věděli jste, že:

 • přes noc vypotíte 0,5 – 1l vody? A to platí i v zimě, když jste zachumlaní v pelíšku.
 • v potravinách denně přijmete 0,5 – 1l vody? Jestliže nestíháte dostatečně pít, zkuste zařadit alespoň „mokřejší potraviny“. Brambory obsahují 80% vody a hlávkový salát dokonce 97%.
 • při podchlazení vám může svařené víno více uškodit, než pomoci? Alkohol roztahuje cévy a rozproudí krev, která ve výsledku celé tělo ochladí. Na hory tedy s termoskou ano, ale rum do ní nedávejte.

SodaStream tip:

pro děti: Vyhněte se umělým sladidlům, barvivům a  konzervantům a namíchejte dětem nápoj s některou z příchutí SodaStream Sparkling Goodness For Kids jahoda, jablko nebo pomeranč s broskví. Sirupy z přírodní ovocné šťávy byly vyvinuty speciálně pro děti a jsou obohaceny o denní doporučenou dávku vitaminu C.

pro štíhlou liniiHubnete, ale čistá voda vám nechutná? Vyhlaste kilům válku a hřešte chytře. Ideálním a chutným pomocníkem vám v boji budou sirupy z řady SodaStream Stevia doslazované přírodním sladidlem z rostliny Stévia. Vybrat si můžete celkem z pěti příchutí. V jediném drinku na vás čeká méně než pět kalorií!

Zázračná stévie

Bomba mezi sladidly, která neobsahuje téměř žádné kalorie! Není divu, že obliba stévie rapidně roste. Tato nenápadná rostlinka dorůstající 50cm pochází z Jižní Ameriky, kde ji tamní obyvatelé již po staletí používají nejen jako sladidlo, ale také pro své léčivé účinky.

Co je SodaStream?

SodaStream je originální systém pro výrobu perlivých ochucených nápojů z čerstvé pitné vody
s volitelným stupněm sycení CO2. SodaStream představuje revoluční novinku v segmentu sycených nápojů, kde v České republice zaujímá stále větší tržní podíl. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc, než čerstvou vodu z kohoutku. Vedle toho, že nespotřebovává žádnou energii, šetří vaše záda a přírodu.

Používáním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné láhve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6-18 l nápoje. Jedna bombička vystačí až na 80 l syceného nápoje a lze ji snadno vyměnit za ve více než 1600 výměnných místech (za cenu plynu – 199 Kč). Se systémem SodaStream si připravíte kdykoliv a kdekoliv osvěžující nápoj podle momentální chuti a v množství, které právě potřebujete. A navíc Vás to bude bavit.

Společnost SodaStream je předním světovým výrobcem a distributorem systémů pro domácí výrobu sycených nápojů. Výrobníky sody umožňují spotřebitelům snadno a okamžitě vytvořit z obyčejné kohoutkové vody sycené soft drinky či perlivou vodu a představují inovativní alternativu ke kupování balených sycených nápojů. Naše výrobky jsou ekologické, úsporné a podporují zdravý životní styl. Nebudete muset nosit z obchodu těžké tašky s lahvemi ani řešit jejich skladování a likvidaci prázdných obalů. Naše výrobky jsou k dostání u více než 60 000 obchodníků ve 45 zemích po celém světě, včetně 15 000 obchodů v USA. Více informací získáte na adrese www.sodastream.cz.

Přečtěte si také:

 • Jak čert krejčíka napálilJak čert krejčíka napálil U mlýna "Kotuláku" pod Kotoučem stávala kdysi malá chaloupka. Obýval ji chudý krejčí. A protože se živil poctivě, měl bídy stále dost, která každým rokem ještě vzrůstala. Jednoho svatvečera přišel k němu neznámý pán a žádal ho, aby mu […]
 • Opakování hmyzuOpakování hmyzu Materiál vychází ze vzdělávací oblasti Člověk a příroda, vzdělávacího oboru Přírodopis, Biologie živočichů. Jedná se o opakování HMYZU formou hádanek. Materiál je možné použít v rámci opakování v 6. ročníku nebo na začátku 7. […]
 • Jógová abecedaJógová abeceda Jednotlivá písmenka jsou prezentována roztomilými a veselými obrázky zvířátek či věcí, které začínají daným písmenem nejen v češtině, ale také v angličtině. Díky tomu je možné tuto abecedu použít jako pomůcku ve výuce obou jazyků. […]
 • Hejno ryb se dneska k ránuHejno ryb se dneska k ránu Hejno ryb se dneska k ránu, prohánělo v oceánu. Osmy rybích děťátek, pluje domů nazpátek.
 • Starý medvědStarý medvěd Byl jednou jeden starý medvěd, každý den vstával přesně v devět. Hodně jedl, hodně pil, se zvířátky se nebavil. Zkrátka se ho bála všechna zvířátka, i v kurníku zavřená kuřátka.
 • Sportujeme každý denSportujeme každý den Na příkladu tří různých sportů si žáci procvičují písemné násobení, výsledná čísla zapisují do tabulek. Násobení je v oboru do 100 000. Zároveň si opakují převody jednotek z metrů na kilometry a přímou a nepřímou úměrnost. Očekávaný […]

Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se