Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Vydavatelství Rotag pro děti

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Vydavatelství ROTAG bylo založeno v roce 1991 hudebním skladatelem, režisérem a členem Rotary Klubu Praha, Stanislavem Chudobou.
Hlavním cílem vydavatelství od samého vzniku je snaha o vydávání takové produkce, která se bude vymykat běžné produkci ostatních vydavatelství a bude charakteristická svou vysokou obsahovou, interpretační i technickou úrovní.
Posledních cca 15 let se toto vydavatelství zaměřuje především na vydávání titulů pro děti předškolního a nižšího školního věku. Ve své nabídce má téměř 50 titulů pro tuto dětskou kategorii.


V návaznosti na první vydané dramatizované pohádkové tituly na mgf. kazetách, které měly velký úspěch, pokračovalo vydavatelství ve své činnosti vydáváním pohádkových sešitů s písničkami a jejich notovými záznamy pro klavírní doprovod. Každý titul byl zároveň vydán i na CD v interpretaci našich známých umělců.

Kladné ohlasy pedagogů i rodičů a jejich požadavky na další nové tituly nás přivedly na myšlenku, vydat novou řadu příběhů, které by pomohly zábavnou formou předat dětem informace a poučení z různých oblastí a ochránit je před nebezpečími, která je mohou v životě ohrozit. Tak vznikla edice „Preventivní výchova“, obsahující 6 titulů. Každý z nich je vydán jako knížka a její nahrávka na CD. Knížka obsahuje 10 příběhů a 10 písniček, které připomenou dětem důležité informace, které by si měly pamatovat. Více než polovina mateřských škol a mnoho základních škol tyto materiály používají pro výuku dětí, neboť jsou zpracovány v souladu se zásadami Rámcových vzdělávacích programů pro tuto dětskou kategorii. Kromě výše vyjmenovaných titulů najdeme v nabídce vydavatelství Rotag hudební besídky k důležitým výročím. Např. k Vánocům, Mikuláši, jarní besídku a besídku ke dni maminek. Dále muzikály a taneční besídky a to všechno vč. nahrávek na CD.

Vydavatelství Rotag zásobuje svými tituly převážnou část mateřských škol
v České republice, mnoho základních škol a stovky rodin s dětmi. Záplava pochvalných dopisů a žádostí o vydávání dalších titulů jsou pro vydavatele závazkem k zodpovědnému přístupu a ke kvalitní přípravě nové produkce.

Více informací naleznete zde: http://www.rotag.cz

 

Přečtěte si také:

  • Látky jsou složeny z částicLátky jsou složeny z částic Prezentace v PowerPointu digitálně zpracovává téma „Látky jsou složeny z částic,které se pohybují“ z učebnice Fyzika pro 6.ročník ZŠ, Prometheus Praha. Doplněno mnohými zajímavostmi,úkoly a otázkami k zopakování učiva. Červeně zabarvený […]
  • Kozí příběh – pověsti staré PrahyKozí příběh – pověsti staré Prahy Kozí příběh - pověsti staré Prahy (2008) - animovaná komedie Film "Kozí příběh - Pověsti staré Prahy", je vůbec prvním celovečerním 3D animovaným filmem ve východní Evropě a Čechách. Jeho příprava začala již v roce 2003, kdy byl také […]
  • Zákaz vjezdu všech vozidelZákaz vjezdu všech vozidel Tydli tydli, kdo tu bydlí? Vašík pašík uličník. Zmazal židli od povidlí, jede koupit lavičník. Kdepak jede - šlape pěšky! Chce-li utřít povidla, musí dolů z koloběžky - NESMĚJÍ SEM VOZIDLA.
  • Malým a velkým dětemMalým a velkým dětem Tato sbírka básniček a obrázků vznikla shodou dobrých náhod především pro všechny nemocné cystickou fibrózou a jejich rodiny. Znalce asi hned na první pohled uhodí do očí nedokonalost kreseb (až na vlčí mák a čekanku) a místy lehké […]
  • TeploměrTeploměr Když je teplo, tak si troufám, po stupíncích vzhůru stoupám, když je ale mráz a led, pod nulu si vlezu hned.
  • Read and CompareRead and Compare Pracovní list je určen k podpoře čtení s porozuměním v cizím jazyce. Žáci pracují ve dvojici, úkolem žáka A je nejméně dvakrát přečíst text spolužákovi B. Ten kontroluje svůj text a opravuje chyby. Pak se žáci vymění. Texty obsahují […]

Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se