Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Zábava a učení v jednom

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


Výběr správné hračky pro dítě může být pořádná věda. Ale všichni rodiče se asi shodnou na tom, že ta ideální by měla přinášet nejen zábavu, ale také být nějakým způsobem prospěšná správnému vývoji a něco dítě naučit.

Stavebnicím LEGO DUPLO se podařilo skloubit legraci a zábavnou hru s efektivním učením. Při hře se totiž děti naučí rozeznávat a vnímat rozmanité barvy a tvary, kterých v každé stavebnici naleznou opravdu širokou škálu. Navíc se během stavění musí naučit být přemýšlivé a soustředěné. Také si osvojí jemnou motoriku svých prstíků a vy budete žasnout nad tím, jak se jejich fantazie obohacuje díky vymýšlení příběhů, které jejich hru budou vždy doprovázet.

LEGO DUPLO představuje naprosto bezpečnou hru i pro ty nejmenší děti. Díky dvojnásobně velkým kostkám, než na které jsme zvyklí u klasických LEGO stavebnic. Malí stavitelé navíc mohou objevovat nekonečně mnoho možností, jak si hrát. Pomozte jim třeba zkombinovat více stavebnic dohromady, vymýšlejte si společně příběhy a povídejte si o tom, co právě stavíte.

Vyzkoušejte třeba stavebnici LEGO DUPLO Zábava s kostkami, se kterou se, jak už napovídá samotný název, rozhodně nudit nebudete. Radost uděláte svým malým neposedům také se stavebnicí Moje první stavění – zavzpomínejte na prázdniny strávené u babičky se stavebnicí Moje první farma nebo nechte děti vést vlastní obchod díky sadě Můj první supermarket.

Nechte se inspirovat také na stránkách www.DUPLOsvet.cz, kde se dozvíte i mnoho užitečných informací.

Přečtěte si také:

  • Předložky z/ze, s/sePředložky z/ze, s/se Žáci doplní předložky z/ze a s/se ke slovům v tabulce; vybarví obdélníčky s předložkami s/se – objeví se pravidelný obrazec; z nabídky různých tvarů vyjmenovaných slov v tabulce některé vyberou a vypíší. Očekávaný výstup: určuje slovní […]
  • Tys kluku pytlíkuTys kluku pytlíku Tys kluku pytlíku, tys nám byl na mlíku. Máma tě honila okolo komína. Táta tě chyt, byls doma bit. Koukals okýnkem, dostals polínkem.
  • Procenta – výpočet základuProcenta – výpočet základu Komplexní pomůcka pro výuku výpočtu základu při známém počtu procent a procentové části. Materiál obsahuje výklad, pomůcku na tabuli, pomůcku pro žáky, interaktivní část sloužící k výuce a pracovní listy pro procvičování. Dále obsahuje i […]
  • Prezentace (pořadí a význam vyjmenovaných slov po b)Prezentace (pořadí a význam vyjmenovaných slov po b) Prezentace seznamuje žáky s pořadím vyjmenovaných slov po b a jejich základním významem. Součástí prezentace jsou i přehledy nejčastějších příbuzných slov k jednotlivým vyjmenovaným slovům. Očekávaný výstup: odůvodňuje a píše správně: […]
  • Evička a jehlaEvička a jehla Eva, Eva, Evička, jehlou se píchla do bříška. Evička se rozplakala, za maminkou utíkala. Maminečko, maminko, koukni, já mám bebínko! Ale Evi, vždyť to nic není, bebínko se brzy zhojí.
  • Kaz (o zubech a zubní hygieně)Kaz (o zubech a zubní hygieně) Se sbíječkou vrtám díru, nevynechám žádnou škvíru, když mi síly dochází, pomůže mu cukříček z vašich malých ručiček. Nechtějí si vaše dítka čistit zoubky? Nevíte, jak je nalákat, aby je čištění zoubků bavilo a stalo se pro ně zábavou? […]

Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Staň se redaktorem / redaktorkou

Přispěvatel-ka
Zaregistruj se » Vkládej články

Líbí se Vám zaměření těchto stránek a obsahové téma je Vám blízké? Napište několik řádek textu. Rádi zveřejníme Vaše názory, příběhy, praktické zkušenosti, atd.
» Staň se redaktorem / redaktorkou

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se