Portál pro rodiče a pedagogy-učitele.
Informace, náměty, zkušenosti.
Učební materiály, vzdělávací program.

Kurzy angličtiny pro teenagery

Školáci.com – pro rodiče a učitele | Portál pro rodiče a pedagogy-učitele


» (32) | Vložit komentář
Rubrika: Zprávy

Kurzy angličtiny pro teenagery – konverzace, docházkové kurzy i individuální výuka.

Teenageři, tedy dospívající ve věku od 13 do 18 (potažmo 19) let jsou v oblasti jazykového vzdělávání vysoce specifická skupina. Angličtinu se zpravidla učí již řadu let, a proto už pro ně klasické kurzy zaměřující se na rozvoj slovní zásoby a základních jazykových kompetencí přestávají být tak důležité, jako byly v předchozím období. Zároveň si ale ještě v oblasti aktivního užívání jazyka ve většině případů nebývají tak jistí a nezřídka se bojí promluvit, i když jejich úroveň vůbec není špatná. 

Z toho důvodu bývají kurzy angličtiny pro děti tohoto věku většinou stavěny primárně na rozvoji aktivní komunikace. V méně častých případech se tak děje v běžných skupinových kurzech, ve kterých teenageři zároveň pracují s učebnicí. Tyto kurzy obvykle vedou čeští lektoři ve spolupráci s rodilými mluvčími.

Oblíbenější variantou angličtiny pro děti staršího školního věku pak bývají konverzační kurzy. Ty probíhají také ve skupině, na rozdíl od běžných kurzů už ale nepracují s učebnicí a vede je zpravidla zahraniční lektor. Jak název napovídá, tyto kurzy mají jediný cíl. Naučit děti mluvit. Podmínkou účasti v tomto typu kurzu je pouze to, aby měl student alespoň na průměrné úrovni zvládnuté pasivní užití jazyka.

Poslední možností, jak se mohou teenageři po jazykové stránce vzdělávat, je individuální výuka. Jedná se o typ výuky takzvaně jeden na jednoho, tedy jeden student a jeden lektor. Ti se scházejí jednou i několikrát týdně, v závislosti na studentových potřebách. V rámci hodin přitom buď pracují se školní učebnicí a dohánějí školní látku; připravují se k jazykovým zkouškám; vytvářejí speciální studijní plán zaměřený na zvýšení úrovně nebo konverzují. Důvodem pro volbu individuální výuky oproti klasickému kurzu angličtiny pro děti pak často bývají i rozdílné úrovně mezi jednotlivými teenagery. Jejich jazykové znalosti bývají vlivem nejednotnosti jazykového vzdělávání na školách často opravdu diametrálně odlišné. Sestavit skupinu pak může být opravdový oříšek.


Licence: Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.
Creative Commons License

Reklama

Leave a Reply

Přihlásit se

Rubriky a témata

rozbalit vše | zavřít vše

Doporučujeme

MojeGalanterka

Jdeme do školy

Sponzorované odkazy

Nápady a inspirace pro školáky

Přidejte se do skupiny a neváhejte všichni sdílet své nápady a inspirace.FB stránky

FB skupina

Přidej se